Сподели и отпечати

color #000000
color #000000

Balea

Летните температури се веќе на прагот, а како поубаво да се започне летото, ако не со новите летни производи од Balea. Како и секогаш, така и ова лето, Balea нѐ изненадува со нови неодоливи ароми и иновативни комбинации на тропски овошја, како кокос, ананас, рабарбер, ванила, карамбола...и многу други!

Време е да ги пробате новите приозводи и да се подготвите за незаборавно лето, исполнето со многу забава, сонце и прекрасни ароми.


 

Balea кокос ананас шампон, 300 мл - 75 мкд
 

Новиот летен шампон од Balea со комбинација од кокос и ананас, со тропски свеж мирис, темелно ќе ја ослободи Вашата коса од сите нечистотии, а влакното ќе го направи значително помеко. Нежната формула ќе го задржи природниот хидратантен баланс на Вашиот скалп, а Вие ќе можете да уживате во прекрасната арома на кокос и ананас.


 


 

Balea малина и личи/карамбола и лубеница гел за туширање,
300 мл - 69 мкд
Balea рабарбер и ванила/малина и личи лосион за тело,
200 мл - 105 мкд


 

Негата на телото во летниот период е вистински Must...исто како и летните мирисни ноти на геловите за туширање и лосионите за тело од Balea. Овие производи изобилуваат со иновативни комбинации на летни и освежителни овошни ароми, а лесната хидратантна формула ќе ја снабди Вашата кожа со потребната хидратација. 


 


 

Balea карамбола и лубеница дезодоранс,
200 мл - 89 мкд
Balea рабарбер и ванила/малина и личи спреј за тело,
200 мл - 149 мкд


 

Освежителни овошни ароми, за супер освежителен Fresh-Kick e она вистинското што Ви е потребно во текот на летото. Новиот дезодоранс и спреевите за тело ќе Ви пружат и пријатно чувство на разладување, а притоа нема да ви остават несакани траги на Вашата кожа.