НОВО!

Двојно изобилие, а иста големина на пакувањето, подобрена формула
за сигурна заштита...  

Ова се новите компактни
дезодоранси од Balea!
 

Balea!

Слатко, послатко,
Balea!
Нови прекрасни
туш гелови за
сите љубители 
на чоколадото....

 

Единствено!

Beauty Care

Беспрекорна кожа е сон на секоја жена. Што сѐ треба да направиме за здрава и негувана кожа!


 

ebelin Konjac!

сунѓери за лице со екстракти од зелен чај и бамбусов јаглен, кои ќе внесат нови димензии во миењето на Вашето лице!

Balea

Лосиони за тело со прекрасна арома, за совршена совршена хидратација! Кој ќе го одберете Вие?

 

Топ #20!

20 години babylove!

Растеме заедно со бебињата!

Веќе 20 години пружаме
врвна нега за нашите најмали
и младите мајки и го пратиме
секој чекор од развојот
на бебињата!
 

 
260 1

Balea

лосион за тело во спреј, 200 мл

Denkmit

влажни марамици за чистење автомобил

20 ком.

Balea MEN

Балзам за усни за мажи active care, за интензивна нега

Производот е вегански

4,8 г

alverde

течна пудра за лице

alverde

шампон за коса 200 мл

Balea

Intensivpflege

маска за интензивна нега на коса, 200 мл

Balea MEN

Hydro Care 4 во 1 гел за тушиирање, 300 мл
*погоден за коса, и лице после бричење
 

Balea MEN Q10

2 во 1 гел за миење лице,150 мл

Balea LUXURY

Red Love
 

сол за бањање, 80 г

Balea

BodyFIT

анти целулитни завои, 100 мл (2х50 мл)

Balea

Quick Dry
спреј за брзо и лесно фенирање на коса,

200 мл

 

Denkmit

освежувач за корпа за отпадоци,2/1

Balea LUXURY

Golden Glamour

сол за бањање, 80 г

DONTODENT

течност за уста, 500 мл

babylove

Тропалка, детска играчка 

Производот е вегански 

1 парче 

Balea

шампон за суво миење на руса коса
200 мл

 

alverde

Perfekter Teint CC 7 во 1 крем за лице З.Ф. 6, 50 мл

alverde

гел за туширање 250 мл

Balea Beauty Effect

лосион за тело со хијалуронска киселина, 200 мл

Balea Tropical Dream

шампон за секојдневна нега на коса, 300 мл

Dontodent

Паста за заби, ги зајакнува забите и штити од кариес. Со вкус на црвен портокал

125 мл

alverde

млеко за чисетње лице 150 мл

Balea

Гел-Восок за коса, за блескав гланц и стабилна форма

Производот е вегански

75 мл

dmBio

dmBio

Coco органски напиток со манго, 0,33 мл

alverde

сјај за усни

Balea Professional

Beautiful Long
балзам за коса
200 мл 

Balea

Peel Off маска за лице за комбинирана кожа, 2х8 мл

Balea

Liebestraum

крем за раце, 100 мл

Balea Professional

Beautiful Long
маска за коса
20мл

Balea

пена за миење лице со лотусов цвет, 150 мл

Balea LUXURY

Golden Glamour

лосион за раце, 150 мл

Balae Frangipani & Perle

маска за коса, 200 мл


 

Balea Limited Edition

Golden Shine
лосион за тело
200мл

Balea MED

Ultra Sensitive интензивен крем за проблематична кожа, 50 мл

Повеќе информации за производот

Balea MEN

Крема за миење Sensitive, за посебна нега на машкото лице, за дополнитлна хидратација и заштита од сушење

Производот е вегански

150 мл

Balea

млеко за тело под туш
400 мл

Profissimo

освежувач за правосмукалка, 8/1

Balea Professional

Beautiful Long
шампон за коса
250мл

Dontodent течност за испирање уста

Активно средство против кариес за секојдневна орална хигиена, со освежителен вкус и мирис на црвен портокал

500 мл

alverde

Volume маскара

DONTODENT

конец за заби, 50 м

Balea

хидратантно млеко за коса, 200 мл

праска и кокос 

Balea

Paradies Island

маска за лице, 16 мл

Balea

Lovely

лосион за стопала, 100 мл

Balea

Пена за миење лице, со хидратантна формула за специјална нега и посебно одбрани екстракти од кашмир

100мл

alverde

део рол он со алое вера и бисер, 50 мл

Balea

Intensivpflege

регенератор за коса, 300 мл

Balea

Intensivpflege

шампон за интензивна нега на коса, 300 мл

babylove Mama масло за стрии за време на бременост, 250 мл

babylove маслото за масажа е создадено специјално за чувствителната кожа на младите трудници. Со масло од сончоглед во својот состав, маслото делува хидрирачки на Вашата кожа, ја поддржува и потткнува заштитната улога на кожата и ја прави мека и нежна. Со специјалната богата рецептура, маслото делува позитивно на еластичноста на кожата и при редовна употреба го спречува настанувањето на стрии. 

Balea

Fülle + Pracht

серум за коса, 100 мл

alverde

Perfekter Teint дневен крем за лице З.Ф. 6, 50 мл

Balea After- Sun

2 во 1
 

гел за туширање и лосион за тело за после сончање, 250 мл

Balea

шампон за фарбана коса од

црвен портокал
300мл 

Balea

гел за бричење, 150 мл

dm марка производи!

dm марка

 

Facebook!

Биди и ти дел од семејството на dm на Facebook!

Instagram!

Следи нѐ отсега
и на нашиот најнов
Instagram канал!
 

Youtube!

Следи нѐ на нашиот канал на Youtube!

 

Wi-Fi!

Бесплатен интернет во сите наши дрогерии!

Прашања!

Дознајте ги најчесто поставуваните
прашања во dm!

dm Новости!

Бидете во тек со сите актуелни случувања во dm!
Пријавете се тука!